אודות הפרויקט

פרויקט ״מנקים את העיר מזיהום אוויר״, בהובלת המשרד להגנת הסביבה ועיריית ירושלים, נועד לצמצם את זיהום האוויר מכלי רכב המשפיע על הולכי הרגל ותושבי העיר ירושלים. הפרויקט הנו חלק מהתוכנית לצמצום זיהום האוויר מתחבורה בעיר ירושלים. לצורך כך, נחקק חוק עזר עירוני האוסר על תנועה של כלי רכב מזהמים ברחבי העיר ירושלים, אלא אם יותקן ברכב מסנן להפחתת זיהום האוויר.
החל מינואר 2020 יוצא לדרך השלב הראשון של התוכנית, במסגרתו מרכז העיר ירושלים מוגדר כאזור מופחת פליטות ותיאסר לאזור זה כניסת כלי רכב המונעים בדיזל, במשקל שמעל 3.5 טון וששנת הרישום שלהם היא 2005 או ישנים יותר, עם זאת, רכבים כאמור לעיל, בהם הותקן מסנן חלקיקים, אינם מזהמים ויוכלו להיכנס לאזור זה.

שימו לב! האכיפה תחל בתאריך 01.02.2020 בדקו אם רכבכם מוגדר כרכב מזהם- בקישור הבא>>

שלבי הפרויקט "מנקים את העיר מזיהום אוויר":

שלב ראשון – החל מחודש ינואר 2020 תיאסר כניסת רכבי דיזל מסחריים מעל 3.5 טון, ששנת הרישום שלהם 2005 או ישנים יותר, אשר לא הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת זיהום האוויר הנפלט. בשלב זה הכניסה תיאסר רק למרכז העיר (לתשומת ליבכם – גם ברחובות התוחמים את האזור הנקי אסורים לתנועת רכבים מזהמים) >>> למפה

שלב שני – החל מיולי 2020, האיסור יחול על כלל רכבי הדיזל אשר ברישיון רכבם מסווגים כרכב מזהם, אלא אם הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת זיהום האוויר. בשלב השני (החל מיולי 2020) הכניסה תיאסר לכל שטח השיפוט של העיר ירושלים.

שימו לב! החל מתאריך 01.07.2020 (השלב השני) האיסור יורחב לכל שטח העיר ירושלים, ויחול על כלל כלי הרכב המונעים בדיזל המסווגים כרכב מזהם ברישיון הרכב ולא הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת פליטות מזהמים.

בכל עת, תוכל לפנות למוקד פניות הציבור שהוקם במיוחד לצורך הפעלת התוכנית בטלפון מספר 106 או למלא את הטופס